| Manufacturer Part Number: | ESMM101VNN682MA50W |
|---|---|
| Manufacturer: | United Chemi-Con |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 6800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ESMM101VNN682MA50W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ESMM101VNN682MA50W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | United Chemi-Con | |
| Series | ESMM | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 6800µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 100V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C | |
| Polarization | - | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | - | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) | |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 2.047" (52.00mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ESMM101VNN682MA50W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ESMM101VNN682MA50W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of United Chemi-Con all series components. The condition of ESMM101VNN682MA50W is new and unused, you can buy ESMM101VNN682MA50W United Chemi-Con with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ESMM101VNN682MA50W.
| EEA-GA1C220B | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1C220B.pdf | |
| EEA-GA1H220H | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1H220H.pdf | |
| EEE-HBV470UAP | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HBV470UAP.pdf | |
| LNT1J333MSE | 33000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT1J333MSE.pdf | |
| UCM1E101MCL1GS | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCM1E101MCL1GS.pdf | |
| MAL201356479E3 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL201356479E3.pdf | |
| B43866A2106M | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 33.2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 125°C | B43866A2106M.pdf | |
| 50YXH820MEFCGC16X20 | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXH820MEFCGC16X20.pdf | |
| AEB106M2EK32B-F | 10µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4000 Hrs @ 105°C | AEB106M2EK32B-F.pdf | |
| MAL215056472E3 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL215056472E3.pdf | |
| 108LBB080M2BC | 1000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 248.68 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 108LBB080M2BC.pdf | |
| UUN1V331MNQ1MS | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUN1V331MNQ1MS.pdf | |
| B43601A5107M87 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.09 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5107M87.pdf | |
| 36D363F030DC2A | 36000µF 30V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36D363F030DC2A.pdf | |
| E36D401HPN902EEH0M | 9000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D401HPN902EEH0M.pdf |