| Manufacturer Part Number: | MMF-25BRD100K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 100K OHM 0.1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-25BRD100K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-25BRD100K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 100k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-25BRD100K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-25BRD100K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-25BRD100K is new and unused, you can buy MMF-25BRD100K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-25BRD100K.
| LGNW6101MELY30 | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGNW6101MELY30.pdf | |
| UKL1E330MED1TD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1E330MED1TD.pdf | |
| 224SML050MD4 | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 904.29 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 224SML050MD4.pdf | |
| 515D224M050JA6AE3 | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D224M050JA6AE3.pdf | |
| SEK4R7M100ST | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 28.23 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | SEK4R7M100ST.pdf | |
| UES1E330MPM | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1E330MPM.pdf | |
| UPM1A821MHD6 | 820µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1A821MHD6.pdf | |
| B43504B2477M2 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B2477M2.pdf | |
| E81D401VNN560MQ35T | CAP ALUM 56UF 400V RADIAL | E81D401VNN560MQ35T.pdf | |
| ESMH251VSN821MR45S | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 202 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH251VSN821MR45S.pdf | |
| B43231A1188M | 1800µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231A1188M.pdf | |
| B41605A258M9 | 2500µF 55V Aluminum Capacitors Radial, Can 31 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605A258M9.pdf | |
| GRM155R71E333KA88D | 0.033µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R71E333KA88D.pdf | |
| RDER71E104K0P1H03B | 0.10µF 25V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | RDER71E104K0P1H03B.pdf | |
| GRM033R71C182KA88D | 1800pF 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033R71C182KA88D.pdf |