| Manufacturer Part Number: | MMF-25BRD10K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-25BRD10K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-25BRD10K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-25BRD10K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-25BRD10K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-25BRD10K is new and unused, you can buy MMF-25BRD10K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-25BRD10K.
| EEU-TP1V202SB | 2000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 20 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EEU-TP1V202SB.pdf | |
| UKW1E223MRD | 22000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1E223MRD.pdf | |
| EEV-TG1J100P | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.2 Ohm @ 100kHz 1000 Hrs @ 125°C | EEV-TG1J100P.pdf | |
| UPW1C392MHD6TN | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1C392MHD6TN.pdf | |
| UFW1H102MHD1TO | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1H102MHD1TO.pdf | |
| LNK2V332MSEG | 3300µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNK2V332MSEG.pdf | |
| UVZ1J330MED1TA | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1J330MED1TA.pdf | |
| MAL214255471E3 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214255471E3.pdf | |
| MAL203839339E3 | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 85°C | MAL203839339E3.pdf | |
| EKZH350ELL221MHB5D | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZH350ELL221MHB5D.pdf | |
| ESMQ101ELL101MJ16S | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ101ELL101MJ16S.pdf | |
| EEU-TA1C221 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1C221.pdf | |
| MAL213215222E3 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 110 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213215222E3.pdf | |
| B43508B9477M2 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 260 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B9477M2.pdf | |
| CGS702T250W4L | 7000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | CGS702T250W4L.pdf |