| Manufacturer Part Number: | MMF-25BRD12K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12K OHM 0.1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-25BRD12K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-25BRD12K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 12k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-25BRD12K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-25BRD12K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-25BRD12K is new and unused, you can buy MMF-25BRD12K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-25BRD12K.
| UVY1V221MPD1TD | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1V221MPD1TD.pdf | |
| MAL202138108E3 | 1µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 150 Ohm 2500 Hrs @ 85°C | MAL202138108E3.pdf | |
| 380LX821M200K022 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 220 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX821M200K022.pdf | |
| UVZ2D100MPD1TD | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2D100MPD1TD.pdf | |
| EEU-TP1V221LB | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 67 mOhm 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TP1V221LB.pdf | |
| 16YXH470MEFC10X12.5 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 16YXH470MEFC10X12.5.pdf | |
| 10TZV330M8X10.5 | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 10TZV330M8X10.5.pdf | |
| B43888A4226M | 22µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 15.1 Ohm @ 120Hz | B43888A4226M.pdf | |
| MALREKB00JS310NG0K | 100µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.99 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00JS310NG0K.pdf | |
| 100ZLH1000MEFCGC18X40 | 1000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can | 100ZLH1000MEFCGC18X40.pdf | |
| 200HXG1000MEFCSN25X45 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200HXG1000MEFCSN25X45.pdf | |
| 381LX271M315A022 | 270µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX271M315A022.pdf | |
| B43508E2827M2 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2827M2.pdf | |
| B43504C2827M | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504C2827M.pdf | |
| E36D500MLN333TD79M | 33000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D500MLN333TD79M.pdf |