| Manufacturer Part Number: | MMF-25BRD15K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 15K OHM 0.1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-25BRD15K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-25BRD15K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 15k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-25BRD15K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-25BRD15K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-25BRD15K is new and unused, you can buy MMF-25BRD15K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-25BRD15K.
| EKMQ101ELL101MJ16S | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ101ELL101MJ16S.pdf | |
| UPJ1K181MHD6TN | 180µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1K181MHD6TN.pdf | |
| 865230253005 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865230253005.pdf | |
| ECO-S2GA121DA | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.105 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2GA121DA.pdf | |
| 160BXF100MG412.5X20 | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 160BXF100MG412.5X20.pdf | |
| EKMM401VSN181MA25T | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM401VSN181MA25T.pdf | |
| 382LX104M025B062V | 100000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX104M025B062V.pdf | |
| 36DX722F200CF2A | 7200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX722F200CF2A.pdf | |
| LXZ10VB392M16X20LL | 3900µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | LXZ10VB392M16X20LL.pdf | |
| MAL212386229E3 | 22µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 13 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212386229E3.pdf | |
| CL21A226MOQNNNE | 22µF 16V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21A226MOQNNNE.pdf | |
| C1005C0G1H120J050BA | 12pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005C0G1H120J050BA.pdf | |
| GJM0335C1E1R8BB01D | 1.8pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GJM0335C1E1R8BB01D.pdf | |
| FK18X7R1E104K | 0.10µF 25V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FK18X7R1E104K.pdf | |
| 500R15W224KV4T | 0.22µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | 500R15W224KV4T.pdf |