| Manufacturer Part Number: | MMF-25BRD18K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 18K OHM 0.1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-25BRD18K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-25BRD18K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 18k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-25BRD18K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-25BRD18K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-25BRD18K is new and unused, you can buy MMF-25BRD18K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-25BRD18K.
| EEE-FC1H2R2R | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC1H2R2R.pdf | |
| 382LX561M400A052 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX561M400A052.pdf | |
| ECA-1HMR33 | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1HMR33.pdf | |
| UKT1C100MDD1TA | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1C100MDD1TA.pdf | |
| UKL1H220KEDANA | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKL1H220KEDANA.pdf | |
| MALREKA05DD210X00K | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 26.5 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05DD210X00K.pdf | |
| SLP101M420A3P3 | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3.317 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP101M420A3P3.pdf | |
| 35YXG3900MEFCGC18X40 | 3900µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 35YXG3900MEFCGC18X40.pdf | |
| LP472M025C1P3 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 106 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | LP472M025C1P3.pdf | |
| 100MXG1800MEFC22X40 | 1800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 100MXG1800MEFC22X40.pdf | |
| B43601F2827M87 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601F2827M87.pdf | |
| B43455A6477M | 470µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10000 Hrs @ 85°C | B43455A6477M.pdf | |
| ECO-S1CP822AA | 8200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 81 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | ECO-S1CP822AA.pdf | |
| URU1J681MRD | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URU1J681MRD.pdf | |
| GRM155R71C224KA12D | 0.22µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R71C224KA12D.pdf |