| Manufacturer Part Number: | MMF-25BRD20K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 20K OHM 0.1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-25BRD20K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-25BRD20K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 20k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-25BRD20K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-25BRD20K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-25BRD20K is new and unused, you can buy MMF-25BRD20K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-25BRD20K.
| EEU-FR1E471LB | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1E471LB.pdf | |
| UCD1C681MNL1GS | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UCD1C681MNL1GS.pdf | |
| UVZ2A100MED1TD | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2A100MED1TD.pdf | |
| SLPX392M035A1P3 | 3900µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 136 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX392M035A1P3.pdf | |
| UKW1C223MRD | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1C223MRD.pdf | |
| LGN2V331MELA40 | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2V331MELA40.pdf | |
| UPW1H100MDD1TA | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1H100MDD1TA.pdf | |
| UVY1J680MPD1TA | 68µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1J680MPD1TA.pdf | |
| UPV1E101MGD | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1E101MGD.pdf | |
| UKL1V331KHD | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1V331KHD.pdf | |
| MAL212873689E3 | 68µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial 3 Ohm @ 100Hz | MAL212873689E3.pdf | |
| ESMM451VSN331MQ50T | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.005 Ohm 3000 Hrs @ 85°C | ESMM451VSN331MQ50T.pdf | |
| B41505A3339M7 | 33000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 19 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A3339M7.pdf | |
| ERLA221LIN132KR55M | 1300µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ERLA221LIN132KR55M.pdf | |
| B41002A6334M | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | B41002A6334M.pdf |