| Manufacturer Part Number: | MMF-25BRD27K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 27K OHM 0.1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-25BRD27K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-25BRD27K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 27k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-25BRD27K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-25BRD27K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-25BRD27K is new and unused, you can buy MMF-25BRD27K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-25BRD27K.
| 380LQ331M400A012 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ331M400A012.pdf | |
| USF1C220MDD | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1C220MDD.pdf | |
| URZ1H220MDD1TD | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1H220MDD1TD.pdf | |
| UCW1E330MCL1GS | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | UCW1E330MCL1GS.pdf | |
| UPX1C331MPD1TD | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C | UPX1C331MPD1TD.pdf | |
| UST1V100MDD1TP | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UST1V100MDD1TP.pdf | |
| UVY1V101MED | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1V101MED.pdf | |
| EEU-FC1H271B | 270µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1H271B.pdf | |
| MAL214890155E3 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214890155E3.pdf | |
| 35YXG2700MEFCGC18X31.5 | 2700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 35YXG2700MEFCGC18X31.5.pdf | |
| 510D685M050AA3D | 6.8µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 510D685M050AA3D.pdf | |
| AEB476M2EU44B-F | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | AEB476M2EU44B-F.pdf | |
| MAL214099015E3 | 820µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6000 Hrs @ 125°C | MAL214099015E3.pdf | |
| ESMM201VSN102MQ40T | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 249 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | ESMM201VSN102MQ40T.pdf | |
| B41231B9398M | 3900µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B41231B9398M.pdf |