| Manufacturer Part Number: | MMF-25BRD33K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33K OHM 0.1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-25BRD33K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-25BRD33K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-25BRD33K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-25BRD33K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-25BRD33K is new and unused, you can buy MMF-25BRD33K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-25BRD33K.
| EEU-FC1C222 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1C222.pdf | |
| UWJ1A330MCL1GB | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWJ1A330MCL1GB.pdf | |
| EMKB401ADA3R3MJA0G | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10 Ohm 3000 Hrs @ 105°C | EMKB401ADA3R3MJA0G.pdf | |
| LNX2L472MSEJ | 4700µF 550V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNX2L472MSEJ.pdf | |
| 381LR101M450J022 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.326 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR101M450J022.pdf | |
| ESMQ500ELL100ME11D | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ500ELL100ME11D.pdf | |
| ESMQ500ELL102MK25S | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ500ELL102MK25S.pdf | |
| UBX1E331MHL | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX1E331MHL.pdf | |
| MAL214631102E3 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | MAL214631102E3.pdf | |
| 25VXG4700MEFCSN22X30 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 25VXG4700MEFCSN22X30.pdf | |
| 381LX471M180K012 | 470µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX471M180K012.pdf | |
| MAL215977221E3 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 740 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215977221E3.pdf | |
| M39018/04-2154M | ALUM-SCREW TERMINAL | M39018/04-2154M.pdf | |
| CGS193T200X5R | 19000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 11 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS193T200X5R.pdf | |
| EEE-TG1E681M | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1E681M.pdf |