| Manufacturer Part Number: | MMF-25BRD39K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 39K OHM 0.1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-25BRD39K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-25BRD39K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 39k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-25BRD39K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-25BRD39K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-25BRD39K is new and unused, you can buy MMF-25BRD39K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-25BRD39K.
| EEU-EB2G330S | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB2G330S.pdf | |
| EKZN630ELL152MLP1S | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN630ELL152MLP1S.pdf | |
| ESMG101ELL102MM40S | 1000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG101ELL102MM40S.pdf | |
| 16ZL330MEFCTA8X11.5 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 16ZL330MEFCTA8X11.5.pdf | |
| 25YXH1000MEFC12.5X20 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25YXH1000MEFC12.5X20.pdf | |
| 50TXW100MEFC6.3X25 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 50TXW100MEFC6.3X25.pdf | |
| MAL204864222E3 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL204864222E3.pdf | |
| MAL215090186E3 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | MAL215090186E3.pdf | |
| EKMH500VSN392MR25S | 3900µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VSN392MR25S.pdf | |
| ESMH630VNN123MA45T | 12000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 21 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH630VNN123MA45T.pdf | |
| B43504C9337M80 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504C9337M80.pdf | |
| LXZ25VB562M18X40LL | 5600µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | LXZ25VB562M18X40LL.pdf | |
| 380LX222M200A452 | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 98 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX222M200A452.pdf | |
| GRM188F51A475ZE20D | 4.7µF 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188F51A475ZE20D.pdf | |
| CL03B561KO3NNNC | 560pF 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CL03B561KO3NNNC.pdf |