| Manufacturer Part Number: | MMF-25BRD47K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 47K OHM 0.1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-25BRD47K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-25BRD47K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 47k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-25BRD47K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-25BRD47K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-25BRD47K is new and unused, you can buy MMF-25BRD47K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-25BRD47K.
| EKY-350ELL182MM20S | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-350ELL182MM20S.pdf | |
| LGU2A821MELA | 820µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2A821MELA.pdf | |
| 10RX301000MCA10X20 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 10RX301000MCA10X20.pdf | |
| EKYB160ELL562ML25S | 5600µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB160ELL562ML25S.pdf | |
| ECA-2GHG010B | 1µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2GHG010B.pdf | |
| UWT0J221MCR6GS | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT0J221MCR6GS.pdf | |
| 515D474M100JA6AE3 | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D474M100JA6AE3.pdf | |
| 10ZL5600MEFC16X25 | 5600µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10ZL5600MEFC16X25.pdf | |
| 400WXA22MEFCGC16X20 | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400WXA22MEFCGC16X20.pdf | |
| SLPX562M063H3P3 | 5600µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 71 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX562M063H3P3.pdf | |
| B43601B5187M | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 600 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B5187M.pdf | |
| EKMH350VNN223MA50S | 22000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 19 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH350VNN223MA50S.pdf | |
| 380LQ823M016A052 | SNAPMOUNTS | 380LQ823M016A052.pdf | |
| 604D332F7R5HJ7 | 3300µF 7.5V Aluminum Capacitors Axial, Can - 4 Leads 117 mOhm @ 100kHz | 604D332F7R5HJ7.pdf | |
| CC0402JRNPO9BN101 | 100pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CC0402JRNPO9BN101.pdf |