| Manufacturer Part Number: | MMF-25BRD75K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 75K OHM 0.1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-25BRD75K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-25BRD75K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 75k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-25BRD75K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-25BRD75K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-25BRD75K is new and unused, you can buy MMF-25BRD75K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-25BRD75K.
| UPS2A101MHD1TO | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS2A101MHD1TO.pdf | |
| EEU-ED2E221 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2E221.pdf | |
| 381LX562M063K452 | 5600µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX562M063K452.pdf | |
| EET-HC2G391KA | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 468 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2G391KA.pdf | |
| UVZ2E010MED | 1µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2E010MED.pdf | |
| UPJ1H471MHD1TO | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1H471MHD1TO.pdf | |
| LQR2W272MSEF | 2700µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LQR2W272MSEF.pdf | |
| 35MS7100MEFC8X7 | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 35MS7100MEFC8X7.pdf | |
| B43851A2226M | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 15 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43851A2226M.pdf | |
| MAL213660182E3 | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213660182E3.pdf | |
| B43504E2158M60 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2158M60.pdf | |
| B43511C567M87 | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 270 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C567M87.pdf | |
| MAL205157473E3 | 47000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 22 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205157473E3.pdf | |
| ECO-S2GP101CA | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.658 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2GP101CA.pdf | |
| KMG350VB33RM16X25LL | 33µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | KMG350VB33RM16X25LL.pdf |