| Manufacturer Part Number: | MMF-25BRD91K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 91K OHM 0.1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-25BRD91K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-25BRD91K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 91k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-25BRD91K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-25BRD91K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-25BRD91K is new and unused, you can buy MMF-25BRD91K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-25BRD91K.
| EKY-250ELL681MK15S | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-250ELL681MK15S.pdf | |
| EEA-GA1H150 | 15µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1H150.pdf | |
| EKY-100ELL682MLN3S | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKY-100ELL682MLN3S.pdf | |
| EKMG250ETD100ME11D | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG250ETD100ME11D.pdf | |
| UPW1C330MDD6TE | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1C330MDD6TE.pdf | |
| EKZH350ELL221MHB5D | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZH350ELL221MHB5D.pdf | |
| UPS1A152MPD | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1A152MPD.pdf | |
| URY1A222MHD | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | URY1A222MHD.pdf | |
| MAL214064332E3 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | MAL214064332E3.pdf | |
| 400BXC68MEFCGC18X25 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 400BXC68MEFCGC18X25.pdf | |
| ELXS251VSN681MA25S | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS251VSN681MA25S.pdf | |
| 39D957G025FP7 | 950µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D957G025FP7.pdf | |
| 80D682P063ME2DE3 | 6800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 21 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 80D682P063ME2DE3.pdf | |
| E32D3B1MLN471MA67M | 470µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 343.8 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D3B1MLN471MA67M.pdf | |
| B41570E5159Q | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 24 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | B41570E5159Q.pdf |