| Manufacturer Part Number: | MMF-50BRD100K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 100K OHM 0.1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-50BRD100K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-50BRD100K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 100k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0309 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-50BRD100K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-50BRD100K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-50BRD100K is new and unused, you can buy MMF-50BRD100K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-50BRD100K.
| UPM1E560MED1TD | 56µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1E560MED1TD.pdf | |
| UPW1J681MHD6 | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UPW1J681MHD6.pdf | |
| ESMH160VSN104MA80T | 100000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH160VSN104MA80T.pdf | |
| 860040573004 | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860040573004.pdf | |
| EKMG101ELL470MJC5S | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG101ELL470MJC5S.pdf | |
| 6.3TLV3300M12.5X16 | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 6.3TLV3300M12.5X16.pdf | |
| LAK2G560MELZ25 | 56µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2G560MELZ25.pdf | |
| MAL211846222E3 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 185 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211846222E3.pdf | |
| 450VXG180MEFCSN30X30 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 450VXG180MEFCSN30X30.pdf | |
| ESMH401VNN471MR50S | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 529 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH401VNN471MR50S.pdf | |
| 381LQ222M200K052 | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ222M200K052.pdf | |
| B43501A477M7 | 470µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 280 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A477M7.pdf | |
| B43505E2158M87 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505E2158M87.pdf | |
| MAL212310478E3 | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 20 Ohm 20000 Hrs @ 125°C | MAL212310478E3.pdf | |
| SMG160VB47RM12X20LL | 47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 7.053 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SMG160VB47RM12X20LL.pdf |