| Manufacturer Part Number: | MMF-50BRD10K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10K OHM 0.1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-50BRD10K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-50BRD10K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0309 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-50BRD10K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-50BRD10K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-50BRD10K is new and unused, you can buy MMF-50BRD10K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-50BRD10K.
| ULR2G4R7MNL1GS | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | ULR2G4R7MNL1GS.pdf | |
| EEE-HA1C470P | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1C470P.pdf | |
| EET-UQ2V331BA | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2V331BA.pdf | |
| 865090445008 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | 865090445008.pdf | |
| EEE-1JA101P | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1JA101P.pdf | |
| 50MS71MEFCTZ4X7 | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 50MS71MEFCTZ4X7.pdf | |
| 25ML15MEFCT54X7 | 15µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 25ML15MEFCT54X7.pdf | |
| 100YXF22MEFC8X11.5 | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 100YXF22MEFC8X11.5.pdf | |
| 6.3ZLG2200MEFC10X23 | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLG2200MEFC10X23.pdf | |
| MALIEYN07LB447H02K | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 74 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07LB447H02K.pdf | |
| 381LX471M180K012 | 470µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX471M180K012.pdf | |
| B43505A5227M82 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 620 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A5227M82.pdf | |
| B41560A7109M | 10000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 42 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B41560A7109M.pdf | |
| EEE-1HSR47SR | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | EEE-1HSR47SR.pdf | |
| EET-UQ2E821KA | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2E821KA.pdf |