| Manufacturer Part Number: | MMF-50BRD12K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12K OHM 0.1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-50BRD12K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-50BRD12K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 12k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0309 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-50BRD12K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-50BRD12K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-50BRD12K is new and unused, you can buy MMF-50BRD12K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-50BRD12K.
| ESMG350ELL222MN20S | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG350ELL222MN20S.pdf | |
| UPJ2A151MHD1TO | 150µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2A151MHD1TO.pdf | |
| MAL213835101E3 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.5 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL213835101E3.pdf | |
| UCY2H270MHD6TN | 27µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2H270MHD6TN.pdf | |
| EEU-EE2D101S | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-EE2D101S.pdf | |
| UPM1H330MED | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1H330MED.pdf | |
| MAL214860471E3 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL214860471E3.pdf | |
| EKMG351ELL330ML25S | 33µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKMG351ELL330ML25S.pdf | |
| UUH1A222MNQ1ZD | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUH1A222MNQ1ZD.pdf | |
| 381LX681M250J042 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX681M250J042.pdf | |
| LGY2C122MELA | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2C122MELA.pdf | |
| ESMH351VNN681MA45S | 680µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 366 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH351VNN681MA45S.pdf | |
| 604D321F200JT7 | 320µF 200V Aluminum Capacitors Axial, Can - 4 Leads | 604D321F200JT7.pdf | |
| UVZ1E222MHH | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1E222MHH.pdf | |
| C1608C0G1H681J080AA | 680pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608C0G1H681J080AA.pdf |