| Manufacturer Part Number: | MMF-50BRD15K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 15K OHM 0.1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-50BRD15K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-50BRD15K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 15k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0309 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-50BRD15K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-50BRD15K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-50BRD15K is new and unused, you can buy MMF-50BRD15K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-50BRD15K.
| UPW1H471MHD1TO | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UPW1H471MHD1TO.pdf | |
| UVR1H682MRD | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H682MRD.pdf | |
| ELXV250ELL151MH12D | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV250ELL151MH12D.pdf | |
| EEU-FC1V121BJ | 120µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1V121BJ.pdf | |
| 50YXG270MEFC12.5X16 | 270µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 50YXG270MEFC12.5X16.pdf | |
| UPM1H151MHD6 | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1H151MHD6.pdf | |
| MAL214830471E3 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL214830471E3.pdf | |
| B41691B7108Q7 | 1000µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 77 mOhm @ 100Hz | B41691B7108Q7.pdf | |
| B43504E2827M80 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2827M80.pdf | |
| MAL205826103E3 | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 35 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205826103E3.pdf | |
| MAL205788331E3 | 330µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 480 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205788331E3.pdf | |
| B43455A2228M | 2200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10000 Hrs @ 85°C | B43455A2228M.pdf | |
| M39018/04-2162M | ALUM-SCREW TERMINAL | M39018/04-2162M.pdf | |
| MAL211890538E3 | 2.2µF 200V Aluminum Capacitors Axial, Can 44 Ohm 4000 Hrs @ 125°C | MAL211890538E3.pdf | |
| MAL212827477E3 | 0.47µF 40V Aluminum Capacitors Radial 430 Ohm @ 100Hz | MAL212827477E3.pdf |