| Manufacturer Part Number: | MMF-50BRD20K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 20K OHM 0.1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-50BRD20K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-50BRD20K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 20k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0309 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-50BRD20K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-50BRD20K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-50BRD20K is new and unused, you can buy MMF-50BRD20K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-50BRD20K.
| UUD1V221MNL1GS | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUD1V221MNL1GS.pdf | |
| EEU-FC1V471 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1V471.pdf | |
| EEE-HA1H4R7R | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1H4R7R.pdf | |
| EKZN630ELL390MF11D | 39µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EKZN630ELL390MF11D.pdf | |
| 865080243005 | 56µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080243005.pdf | |
| 228CKS025M | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 136 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 228CKS025M.pdf | |
| SLPX331M200A3P3 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX331M200A3P3.pdf | |
| 35ZLG10MEFCT55X7 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 35ZLG10MEFCT55X7.pdf | |
| MALREKB00BA247J00K | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.82 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00BA247J00K.pdf | |
| UPM0J271MED | 270µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM0J271MED.pdf | |
| MALREKE00FG410FG0K | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 159 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00FG410FG0K.pdf | |
| MAL213694103E3 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | MAL213694103E3.pdf | |
| MALREKV00FE210PG0K | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 26.5 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV00FE210PG0K.pdf | |
| EKXJ221ELL181MK40S | 180µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ221ELL181MK40S.pdf | |
| MAL214252221E3 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214252221E3.pdf |