| Manufacturer Part Number: | MMF-50BRD27K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 27K OHM 0.1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-50BRD27K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-50BRD27K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 27k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0309 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-50BRD27K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-50BRD27K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-50BRD27K is new and unused, you can buy MMF-50BRD27K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-50BRD27K.
| EEE-1EA221UP | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1EA221UP.pdf | |
| UVR1H471MHD1TO | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H471MHD1TO.pdf | |
| TVX1E100MAD1LS | 10µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1E100MAD1LS.pdf | |
| EEA-GA1A220 | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1A220.pdf | |
| EEU-FC1H271 | 270µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1H271.pdf | |
| ECO-S2GB471EA | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 353 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2GB471EA.pdf | |
| PEH200MD5100MB2 | 10000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | PEH200MD5100MB2.pdf | |
| UUL1V470MNL1GS | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUL1V470MNL1GS.pdf | |
| EKMG100ELL330ME11D | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG100ELL330ME11D.pdf | |
| AHA336M25C12T-F | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA336M25C12T-F.pdf | |
| MAL203139339E3 | 33µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.38 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203139339E3.pdf | |
| B43888F1686M | 68µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.9 Ohm @ 120Hz | B43888F1686M.pdf | |
| 381LX821M100H012 | SNAPMOUNTS | 381LX821M100H012.pdf | |
| B43858C9686M | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858C9686M.pdf | |
| B43858A1227M | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858A1227M.pdf |