| Manufacturer Part Number: | MMF-50BRD33K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33K OHM 0.1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-50BRD33K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-50BRD33K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0309 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-50BRD33K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-50BRD33K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-50BRD33K is new and unused, you can buy MMF-50BRD33K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-50BRD33K.
| UVK1E331MPD | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1E331MPD.pdf | |
| ULV2W3R3MNL1GS | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | ULV2W3R3MNL1GS.pdf | |
| UHW0J272MPD | 2700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW0J272MPD.pdf | |
| 865080343007 | 56µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080343007.pdf | |
| UPJ1A821MPD | 820µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1A821MPD.pdf | |
| 400AX15MT810X16 | 15µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400AX15MT810X16.pdf | |
| 250CFX33MEFCG412.5X20 | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 250CFX33MEFCG412.5X20.pdf | |
| B43866C4156M | 15µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | B43866C4156M.pdf | |
| MALREKE05FE147P00K | 4.7µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 56.44 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE05FE147P00K.pdf | |
| MAL204855472E3 | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL204855472E3.pdf | |
| 338TMA050M | ELECTROLYTIC | 338TMA050M.pdf | |
| MALIEYN07BU468F02K | 6800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 63 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07BU468F02K.pdf | |
| ESMH350VNN103MR30T | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 41 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH350VNN103MR30T.pdf | |
| B43501C5227M80 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 600 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501C5227M80.pdf | |
| MAL215878392E3 | 3900µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 61 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215878392E3.pdf |