| Manufacturer Part Number: | MMF-50BRD39K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 39K OHM 0.1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-50BRD39K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-50BRD39K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 39k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0309 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-50BRD39K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-50BRD39K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-50BRD39K is new and unused, you can buy MMF-50BRD39K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-50BRD39K.
| UUX2G2R2MNL1GS | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | UUX2G2R2MNL1GS.pdf | |
| ECA-2EHG101 | 100µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2EHG101.pdf | |
| LNU2G103MSEJ | 10000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNU2G103MSEJ.pdf | |
| UWT0G471MNL1GS | 470µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT0G471MNL1GS.pdf | |
| SLP392M035A3P3 | 3900µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 136 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP392M035A3P3.pdf | |
| 16MH710MEFCTZ4X7 | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 16MH710MEFCTZ4X7.pdf | |
| 250PK4.7MEFCTA6.3X11 | 4.7µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 250PK4.7MEFCTA6.3X11.pdf | |
| 16TZV100M8X10.5 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 16TZV100M8X10.5.pdf | |
| 35RX30470MT810X20 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 35RX30470MT810X20.pdf | |
| UPJ2D100MPD | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2D100MPD.pdf | |
| B41858D4398M9 | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 24 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858D4398M9.pdf | |
| MAL204213339E3 | 33µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 4.5 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL204213339E3.pdf | |
| EGPD350ELL332MK40H | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 24 mOhm 3000 Hrs @ 135°C | EGPD350ELL332MK40H.pdf | |
| MAL213664682E3 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213664682E3.pdf | |
| ESMH451VNN820MP30T | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3.032 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH451VNN820MP30T.pdf |