| Manufacturer Part Number: | MMF-50BRD47K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 47K OHM 0.1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-50BRD47K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-50BRD47K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 47k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0309 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-50BRD47K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-50BRD47K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-50BRD47K is new and unused, you can buy MMF-50BRD47K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-50BRD47K.
| 380LX561M400A052 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX561M400A052.pdf | |
| UVR1E470MDD6TP | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1E470MDD6TP.pdf | |
| 25NXA100MEFC8X11.5 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25NXA100MEFC8X11.5.pdf | |
| 35ZLH270MEFCTA8X16 | 270µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 35ZLH270MEFCTA8X16.pdf | |
| EKMH350VSN472MQ25S | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 88 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH350VSN472MQ25S.pdf | |
| SLP122M160H3P3 | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP122M160H3P3.pdf | |
| 672D477F025DS4D | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 220 mOhm @ 120Hz | 672D477F025DS4D.pdf | |
| B43564A5608M3 | 6000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 32 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564A5608M3.pdf | |
| UHE1C103MHT | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1C103MHT.pdf | |
| B41827A8476M | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41827A8476M.pdf | |
| CL05B224KP5NNNC | 0.22µF 10V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05B224KP5NNNC.pdf | |
| C0402CH1C180J020BC | 18pF 16V Ceramic Capacitor CH 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402CH1C180J020BC.pdf | |
| C3216X7R2A154K160AM | 0.15µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X7R2A154K160AM.pdf | |
| VJ1825Y104KXCAT | 0.10µF 200V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric) 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) | VJ1825Y104KXCAT.pdf | |
| FK28X7R1H102K | 1000pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FK28X7R1H102K.pdf |