| Manufacturer Part Number: | MMF-50BRD75K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 75K OHM 0.1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-50BRD75K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-50BRD75K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 75k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0309 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-50BRD75K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-50BRD75K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-50BRD75K is new and unused, you can buy MMF-50BRD75K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-50BRD75K.
| UFW2A470MPD | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW2A470MPD.pdf | |
| ECA-1AM101B | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1AM101B.pdf | |
| EEE-HB1E470AP | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB1E470AP.pdf | |
| UVK1A332MHD1TO | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1A332MHD1TO.pdf | |
| EKMS501VSN271MR50S | 270µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS501VSN271MR50S.pdf | |
| 16NA100MEFC6.3X11 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 16NA100MEFC6.3X11.pdf | |
| UHD1C331MPD | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UHD1C331MPD.pdf | |
| AVEZ157M16X16T-F | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | AVEZ157M16X16T-F.pdf | |
| SXR680M100ST | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.37 Ohm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | SXR680M100ST.pdf | |
| B43252A2337M | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252A2337M.pdf | |
| TE1407 | 10µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1407.pdf | |
| 380LX151M400J022 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.1 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX151M400J022.pdf | |
| EKMS161VSN681MQ25S | 680µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS161VSN681MQ25S.pdf | |
| LDQ2D391MERYGA | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | LDQ2D391MERYGA.pdf | |
| MALIEYH07BD556B02K | 56000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 22 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07BD556B02K.pdf |