| Manufacturer Part Number: | MMF-50BRD91K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 91K OHM 0.1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-50BRD91K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-50BRD91K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 91k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0309 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-50BRD91K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-50BRD91K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-50BRD91K is new and unused, you can buy MMF-50BRD91K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-50BRD91K.
| LLG2G331MELZ45 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2G331MELZ45.pdf | |
| UFW0J153MHD | 15000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW0J153MHD.pdf | |
| USP1A101MDD1TD | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1A101MDD1TD.pdf | |
| B41866C6566M000 | 56µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 679 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | B41866C6566M000.pdf | |
| 10YXG1200MEFC10X20 | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10YXG1200MEFC10X20.pdf | |
| MALREKB00DC347EG0K | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 450 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00DC347EG0K.pdf | |
| ELXZ250ETE152MK25S | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXZ250ETE152MK25S.pdf | |
| MALIEYH07BU456F02K | 5600µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07BU456F02K.pdf | |
| E80D350VNN682AR35N | CAP ALUM 6800UF 35V RADIAL | E80D350VNN682AR35N.pdf | |
| LKX2G271MESB50 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2G271MESB50.pdf | |
| ESMM421VNN681MA50T | 680µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 488 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | ESMM421VNN681MA50T.pdf | |
| CGR412U050R4C | 4100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 18 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | CGR412U050R4C.pdf | |
| B41828A5477M | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41828A5477M.pdf | |
| 202R18W471KV4E | 470pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm) | 202R18W471KV4E.pdf | |
| C0402C104J4RACTU | 0.10µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C104J4RACTU.pdf |