| Manufacturer Part Number: | MMF50SBRD12K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12K OHM 0.1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF50SBRD12K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF50SBRD12K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 12k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF50SBRD12K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF50SBRD12K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF50SBRD12K is new and unused, you can buy MMF50SBRD12K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF50SBRD12K.
| EMVA630ADA2R2MD55G | 2.2µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA630ADA2R2MD55G.pdf | |
| LGR2D391MELA30 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2D391MELA30.pdf | |
| ECO-S2AP392DA | 3900µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 77 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2AP392DA.pdf | |
| SK221M025ST | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 840 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SK221M025ST.pdf | |
| PSU30015 | 330µF 125V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU30015.pdf | |
| UHW2A391MHD6TN | 390µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW2A391MHD6TN.pdf | |
| ECE-A1VKS3R3B | 3.3µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1VKS3R3B.pdf | |
| 25ZL56MEFC6.3X7 | 56µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25ZL56MEFC6.3X7.pdf | |
| EKZN500ELL331MJ20S | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN500ELL331MJ20S.pdf | |
| 516D106M200NP6AE3 | 10µF 200V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D106M200NP6AE3.pdf | |
| EKZE630EC3681MK40S | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE630EC3681MK40S.pdf | |
| E36D251LPN641QAB7N | 640µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D251LPN641QAB7N.pdf | |
| E36D201LGC333MFF5M | 33000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D201LGC333MFF5M.pdf | |
| MVE6.3VC331MH10TP | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.009 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | MVE6.3VC331MH10TP.pdf | |
| C1812C474K5RACTU | 0.47µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C1812C474K5RACTU.pdf |