| Manufacturer Part Number: | RCER71H332K0M1H03A |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata Electronics North America |
| Product Category: | Ceramic Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3300pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RCER71H332K0M1H03A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RCER71H332K0M1H03A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | RCE Series | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Murata Electronics North America | |
| Series | RCE | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 3300pF | |
| Tolerance | ±10% | |
| Voltage - Rated | 50V | |
| Temperature Coefficient | X7R | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Applications | Automotive | |
| Ratings | AEC-Q200 | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.138" (3.50mm) | |
| Thickness (Max) | - | |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) | |
| Features | - | |
| Lead Style | Formed Leads | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RCER71H332K0M1H03A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RCER71H332K0M1H03A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Murata Electronics North America all series components. The condition of RCER71H332K0M1H03A is new and unused, you can buy RCER71H332K0M1H03A Murata Electronics North America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RCER71H332K0M1H03A.
| 381LR222M200A052 | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 66 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR222M200A052.pdf | |
| EEU-HD1H220B | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1H220B.pdf | |
| B43457A5608M | 6000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 33 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43457A5608M.pdf | |
| EEE-HA1E330AP | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1E330AP.pdf | |
| ECA-2VM010B | 1µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2VM010B.pdf | |
| EEU-FC0J221B | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC0J221B.pdf | |
| 16YXM220MEFC8X11.5 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16YXM220MEFC8X11.5.pdf | |
| 16ZLG1200MEFC10X23 | 1200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 16ZLG1200MEFC10X23.pdf | |
| ECA-0JHG472B | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-0JHG472B.pdf | |
| MAL204858101E3 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL204858101E3.pdf | |
| UBX2D6R8MPL | 6.8µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX2D6R8MPL.pdf | |
| EKMQ500ELL222MLN3S | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ500ELL222MLN3S.pdf | |
| B43508E2227M67 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 530 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2227M67.pdf | |
| 50MXC10000MEFCSN35X40 | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 50MXC10000MEFCSN35X40.pdf | |
| MAL215759181E3 | 180µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 940 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL215759181E3.pdf |