| Manufacturer Part Number: | RG1608P-1150-B-T5-07A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 115 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RG1608P-1150-B-T5-07A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RG1608P-1150-B-T5-07A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 115 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RG1608P-1150-B-T5-07A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RG1608P-1150-B-T5-07A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RG1608P-1150-B-T5-07A is new and unused, you can buy RG1608P-1150-B-T5-07A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RG1608P-1150-B-T5-07A.
| UVK1A471MED1TD | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1A471MED1TD.pdf | |
| 860080675017 | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860080675017.pdf | |
| 226AXZ010M | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 15.07 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 226AXZ010M.pdf | |
| MALREKB00AA210L00K | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10.61 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00AA210L00K.pdf | |
| MAL213661829E3 | 82µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL213661829E3.pdf | |
| AFK476M80G24VT-F | SMT-AL(V-CHIP) | AFK476M80G24VT-F.pdf | |
| MAL212823229E3 | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial 9 Ohm @ 100Hz | MAL212823229E3.pdf | |
| B43508F2108M60 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508F2108M60.pdf | |
| B43504A567M | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 240 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A567M.pdf | |
| EKMM451VRT681MB50T | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 105°C | EKMM451VRT681MB50T.pdf | |
| MLP383M016EB1D | 38000µF 16V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 31 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP383M016EB1D.pdf | |
| B43740A4568M | 5600µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20 mOhm @ 100Hz 6000 Hrs @ 105°C | B43740A4568M.pdf | |
| LXZ10VB681M8X15LL | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | LXZ10VB681M8X15LL.pdf | |
| 381EL471M180J022 | 470µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 380 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 105°C | 381EL471M180J022.pdf | |
| GRM033R71E151KA01D | 150pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033R71E151KA01D.pdf |