| Manufacturer Part Number: | RG1608P-3570-B-T5-54A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 357 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RG1608P-3570-B-T5-54A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RG1608P-3570-B-T5-54A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 357 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RG1608P-3570-B-T5-54A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RG1608P-3570-B-T5-54A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RG1608P-3570-B-T5-54A is new and unused, you can buy RG1608P-3570-B-T5-54A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RG1608P-3570-B-T5-54A.
| UPW1C102MPD | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1C102MPD.pdf | |
| 226SML050M | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 9.043 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 226SML050M.pdf | |
| UUR1H470MNL1GS | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUR1H470MNL1GS.pdf | |
| 380LX820M450H022 | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX820M450H022.pdf | |
| 6.3SGV100M6.3X6.1 | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 6.3SGV100M6.3X6.1.pdf | |
| UKA1V470MDD1TD | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1V470MDD1TD.pdf | |
| LNR1V474MSE | 470000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNR1V474MSE.pdf | |
| UPM1A562MHD6TN | 5600µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1A562MHD6TN.pdf | |
| UKL2A2R2KDD1TD | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A2R2KDD1TD.pdf | |
| B41858C8107M8 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 577 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C8107M8.pdf | |
| UEP0J682MHD | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP0J682MHD.pdf | |
| B43540B2477M60 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 180 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B2477M60.pdf | |
| LGG2E821MELB35 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2E821MELB35.pdf | |
| E92F401VNT222MC80T | 2200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 51 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F401VNT222MC80T.pdf | |
| B41821A3107M7 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | B41821A3107M7.pdf |