| Manufacturer Part Number: | RG1608P-4320-B-T5-62A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 432 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RG1608P-4320-B-T5-62A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RG1608P-4320-B-T5-62A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 432 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RG1608P-4320-B-T5-62A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RG1608P-4320-B-T5-62A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RG1608P-4320-B-T5-62A is new and unused, you can buy RG1608P-4320-B-T5-62A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RG1608P-4320-B-T5-62A.
| USR1C220MDD | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1C220MDD.pdf | |
| EKZN350ELL471MJ20S | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN350ELL471MJ20S.pdf | |
| EEU-FC1C680H | 68µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1C680H.pdf | |
| UVP2AR47MDD1TA | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP2AR47MDD1TA.pdf | |
| MALREKA00FE322L00K | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 480 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00FE322L00K.pdf | |
| MAL215065332E3 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL215065332E3.pdf | |
| B41692A8337Q7 | 330µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 240 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41692A8337Q7.pdf | |
| 40D107G025DF5A | 100µF 25V Aluminum Capacitors 500 Hrs @ 85°C | 40D107G025DF5A.pdf | |
| 678D227M016CC4D | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 585 mOhm @ 20Hz 3000 Hrs @ 105°C | 678D227M016CC4D.pdf | |
| UVZ2E331MRH | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2E331MRH.pdf | |
| AVEK337M06F24T-F | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.5 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | AVEK337M06F24T-F.pdf | |
| CC0603KRX7R7BB104 | 0.10µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603KRX7R7BB104.pdf | |
| GRM15XR71H102KA86D | 1000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM15XR71H102KA86D.pdf | |
| C1005X5R1C154M050BB | 0.15µF 16V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X5R1C154M050BB.pdf | |
| CC1206JRNPOABN221 | 220pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CC1206JRNPOABN221.pdf |