| Manufacturer Part Number: | RG1608P-8450-B-T5-90A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 845 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RG1608P-8450-B-T5-90A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RG1608P-8450-B-T5-90A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 845 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RG1608P-8450-B-T5-90A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RG1608P-8450-B-T5-90A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RG1608P-8450-B-T5-90A is new and unused, you can buy RG1608P-8450-B-T5-90A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RG1608P-8450-B-T5-90A.
| UPW1E121MED | 120µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1E121MED.pdf | |
| 476CKR050M | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.822 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 476CKR050M.pdf | |
| UPA1E821MPD1TD | 820µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UPA1E821MPD1TD.pdf | |
| 336AXZ010M | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10.05 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 336AXZ010M.pdf | |
| 63YXJ33M6.3X11 | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 63YXJ33M6.3X11.pdf | |
| MAL201330339E3 | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL201330339E3.pdf | |
| EMLE6R3ADA470ME73G | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | EMLE6R3ADA470ME73G.pdf | |
| ESMG251ETD100MJ16S | 10µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG251ETD100MJ16S.pdf | |
| ESMH401VSN101MP30S | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.486 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH401VSN101MP30S.pdf | |
| B43231A5187M | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231A5187M.pdf | |
| B43305B9337M62 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 410 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B9337M62.pdf | |
| LP151M450C7P3 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 105°C | LP151M450C7P3.pdf | |
| 381LX471M315A042 | 470µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX471M315A042.pdf | |
| 380LQ123M063K452 | 12000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 35 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ123M063K452.pdf | |
| B43540E2108M80 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 70 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540E2108M80.pdf |