| Manufacturer Part Number: | RMCP2010FT133K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 133K OHM 1% 1W 2010 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RMCP2010FT133K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RMCP2010FT133K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RMCP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 133k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2010 | |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RMCP2010FT133K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RMCP2010FT133K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RMCP2010FT133K is new and unused, you can buy RMCP2010FT133K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RMCP2010FT133K.
| 475TTA350M | 4.7µF 350V Aluminum Capacitors Axial, Can 70.547 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 475TTA350M.pdf | |
| AVE226M06B12T-F | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 21.1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE226M06B12T-F.pdf | |
| EET-UQ2S271CA | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 737 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2S271CA.pdf | |
| LNY2V682MSEH | 6800µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | LNY2V682MSEH.pdf | |
| UKT1C470MDD1TA | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1C470MDD1TA.pdf | |
| AVS226M35C12T-F | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 12.1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS226M35C12T-F.pdf | |
| ELXZ100ELL681MH15D | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXZ100ELL681MH15D.pdf | |
| UHV1A102MPD | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1A102MPD.pdf | |
| UCY2D560MPD | 56µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2D560MPD.pdf | |
| MAL214033222E3 | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214033222E3.pdf | |
| MALREKA00KS310OG0K | 100µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.65 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00KS310OG0K.pdf | |
| TVA1347 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1347.pdf | |
| E36D350LPN103TA54N | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D350LPN103TA54N.pdf | |
| B43511C827M7 | 820µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 190 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C827M7.pdf | |
| HVMLS173M020EB1A | 17000µF 20V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 33 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS173M020EB1A.pdf |