| Manufacturer Part Number: | RR0816P-1070-B-T5-04A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 107 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RR0816P-1070-B-T5-04A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RR0816P-1070-B-T5-04A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RR | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 107 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RR0816P-1070-B-T5-04A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RR0816P-1070-B-T5-04A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RR0816P-1070-B-T5-04A is new and unused, you can buy RR0816P-1070-B-T5-04A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RR0816P-1070-B-T5-04A.
| LGU1V153MELC | 15000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1V153MELC.pdf | |
| EEA-GA1V6R8B | 6.8µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1V6R8B.pdf | |
| ESMR421VSN271MR25S | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMR421VSN271MR25S.pdf | |
| 860080578022 | 1200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860080578022.pdf | |
| MAL209452221E3 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 460 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL209452221E3.pdf | |
| SLP152M200H7P3 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 133 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP152M200H7P3.pdf | |
| B43888C1686M | 68µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can | B43888C1686M.pdf | |
| 25YXJ3300MGC16X25 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25YXJ3300MGC16X25.pdf | |
| B43501B3337M80 | 330µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 200 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B3337M80.pdf | |
| 600D157F020DD4 | 150µF 20V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.962 Ohm @ 120Hz | 600D157F020DD4.pdf | |
| 600D157F030DE4 | 150µF 30V Aluminum Capacitors Axial, Can 1 Ohm @ 120Hz | 600D157F030DE4.pdf | |
| E32D500HLS223MC79M | 22000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D500HLS223MC79M.pdf | |
| C1005X6S1C224K050BB | 0.22µF 16V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X6S1C224K050BB.pdf | |
| RDE5C2A6R0D0M1H03A | 6pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | RDE5C2A6R0D0M1H03A.pdf | |
| C1206X105K1RACAUTO | 1µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) | C1206X105K1RACAUTO.pdf |