| Manufacturer Part Number: | RR0816P-1330-B-T5-13A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 133 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RR0816P-1330-B-T5-13A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RR0816P-1330-B-T5-13A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of RoHS Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RR | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 133 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RR0816P-1330-B-T5-13A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RR0816P-1330-B-T5-13A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RR0816P-1330-B-T5-13A is new and unused, you can buy RR0816P-1330-B-T5-13A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RR0816P-1330-B-T5-13A.
| EKMH500VSN822MA35T | 8200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 40 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VSN822MA35T.pdf | |
| B41888C6107M | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 615 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41888C6107M.pdf | |
| LLS1J222MELZ | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1J222MELZ.pdf | |
| LNX2V152MSEF | 1500µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20000 Hrs @ 85°C | LNX2V152MSEF.pdf | |
| UHE2A331MHD6 | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE2A331MHD6.pdf | |
| LLS1K152MELZ | 1500µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1K152MELZ.pdf | |
| 25ML15MEFC4X7 | 15µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 25ML15MEFC4X7.pdf | |
| USH1H010MED | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USH1H010MED.pdf | |
| B41890A7277M | 270µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 74 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41890A7277M.pdf | |
| 50USC2200MEFCSN22X25 | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 50USC2200MEFCSN22X25.pdf | |
| LGJ2C151MELY | 150µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGJ2C151MELY.pdf | |
| MAL205722331E3 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 430 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205722331E3.pdf | |
| E91F451VSN271MA40T | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 310 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F451VSN271MA40T.pdf | |
| E32D500HPN154MEA5M | 150000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7.8 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D500HPN154MEA5M.pdf | |
| 6R3R14X106MV4T | 10µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 6R3R14X106MV4T.pdf |