| Manufacturer Part Number: | RR0816P-2150-D-33A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 13227 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 215 OHM 0.5% 1/16W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RR0816P-2150-D-33A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RR0816P-2150-D-33A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Intro to Thin Film Chip Resistors | |
| RoHS Information | Cert of RoHS Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | RR Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RR | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 215 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RR0816P-2150-D-33A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RR0816P-2150-D-33A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RR0816P-2150-D-33A is new and unused, you can buy RR0816P-2150-D-33A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RR0816P-2150-D-33A.
| EEU-FR1J101L | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1J101L.pdf | |
| SLPX821M400H9P3 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 240 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX821M400H9P3.pdf | |
| UCB0J221MCL1GS | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | UCB0J221MCL1GS.pdf | |
| ECE-A1HKA4R7I | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1HKA4R7I.pdf | |
| MAL203678109E3 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203678109E3.pdf | |
| 200BXC22MEFCT810X20 | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 200BXC22MEFCT810X20.pdf | |
| AFC227M06E16T-F | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC227M06E16T-F.pdf | |
| EKXJ251ELL101ML20S | 100µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXJ251ELL101ML20S.pdf | |
| 200YXF220MEFCGC18X35.5 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 200YXF220MEFCGC18X35.5.pdf | |
| B43254G2477M | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254G2477M.pdf | |
| B43601B2687M87 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B2687M87.pdf | |
| 159LBB050M2EF | 15000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 22.1 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 159LBB050M2EF.pdf | |
| MAL210245332E3 | 3300µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 48 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210245332E3.pdf | |
| E36D251LPN123MEM9M | 12000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D251LPN123MEM9M.pdf | |
| 101X822U063AB2B | ALUM-SCREW TERMINAL | 101X822U063AB2B.pdf |