| Manufacturer Part Number: | RR0816P-2210-B-T5-34A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 221 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RR0816P-2210-B-T5-34A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RR0816P-2210-B-T5-34A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of RoHS Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RR | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 221 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RR0816P-2210-B-T5-34A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RR0816P-2210-B-T5-34A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RR0816P-2210-B-T5-34A is new and unused, you can buy RR0816P-2210-B-T5-34A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RR0816P-2210-B-T5-34A.
| UKW1A153MHD | 15000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1A153MHD.pdf | |
| LGN2D182MELC40 | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2D182MELC40.pdf | |
| ECA-2VHG010 | 1µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2VHG010.pdf | |
| CGS472U040R2C | 4700µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 36 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS472U040R2C.pdf | |
| 25YXM47MEFCTA5X11 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25YXM47MEFCTA5X11.pdf | |
| EKZN160ELL121ME11D | 120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKZN160ELL121ME11D.pdf | |
| ELXV630ELL561MK40S | 560µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV630ELL561MK40S.pdf | |
| UCY2D820MHD | 82µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2D820MHD.pdf | |
| ESMH101VSN152MP35S | 1500µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH101VSN152MP35S.pdf | |
| B43601F2687M80 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601F2687M80.pdf | |
| B43504D9227M87 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504D9227M87.pdf | |
| 39D268G040JS6 | 2600µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D268G040JS6.pdf | |
| SMG6.3VB273M22DLL | 27000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 49 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMG6.3VB273M22DLL.pdf | |
| MAL215360221E3 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 290 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | MAL215360221E3.pdf | |
| B41041A8686M | 68µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041A8686M.pdf |