| Manufacturer Part Number: | RR0816P-2670-B-T5-42A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 267 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RR0816P-2670-B-T5-42A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RR0816P-2670-B-T5-42A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of RoHS Compliance | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RR | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 267 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RR0816P-2670-B-T5-42A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RR0816P-2670-B-T5-42A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RR0816P-2670-B-T5-42A is new and unused, you can buy RR0816P-2670-B-T5-42A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RR0816P-2670-B-T5-42A.
| EEE-FC1V2R2AR | 2.2µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC1V2R2AR.pdf | |
| 860080378025 | 2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860080378025.pdf | |
| 157SVH025MEL | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.77 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 157SVH025MEL.pdf | |
| AVS337M25G24T-F | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 800 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS337M25G24T-F.pdf | |
| UBX1V010MPL | 1µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX1V010MPL.pdf | |
| MALREKB05JL415J00K | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 110 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05JL415J00K.pdf | |
| SXR103M010ST | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 50 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | SXR103M010ST.pdf | |
| SLP183M035H7P3 | 18000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 29 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP183M035H7P3.pdf | |
| B43501A1687M80 | 680µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A1687M80.pdf | |
| B43508G2477M | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 250 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508G2477M.pdf | |
| MAL212385221E3 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.5 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212385221E3.pdf | |
| 101C982U100EJ2B | ALUM-SCREW TERMINAL | 101C982U100EJ2B.pdf | |
| KCM55WR7YA336MH01K | 33µF 35V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead 0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm) | KCM55WR7YA336MH01K.pdf | |
| GRM188R72A821KA01D | 820pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188R72A821KA01D.pdf | |
| C1812X474K1RAC7800 | 0.47µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C1812X474K1RAC7800.pdf |