| Manufacturer Part Number: | RR0816P-3320-D-51A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 332 OHM 0.5% 1/16W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RR0816P-3320-D-51A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RR0816P-3320-D-51A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Intro to Thin Film Chip Resistors | |
| RoHS Information | Cert of RoHS Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | RR Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RR | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 332 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RR0816P-3320-D-51A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RR0816P-3320-D-51A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RR0816P-3320-D-51A is new and unused, you can buy RR0816P-3320-D-51A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RR0816P-3320-D-51A.
| UFG1H4R7MDM | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1H4R7MDM.pdf | |
| ECE-V1HAR22NR | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | ECE-V1HAR22NR.pdf | |
| UPM1H561MHD6TN | 560µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1H561MHD6TN.pdf | |
| MAL214650681E3 | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214650681E3.pdf | |
| UKL1H2R2MDDANA | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKL1H2R2MDDANA.pdf | |
| UPS0J331MED1TA | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS0J331MED1TA.pdf | |
| UKL1A331MPDANATD | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1A331MPDANATD.pdf | |
| 35ZLG220MEFCT78X16 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 35ZLG220MEFCT78X16.pdf | |
| UPV1V101MGD1TA | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1V101MGD1TA.pdf | |
| MAL214259101E3 | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214259101E3.pdf | |
| MAL212823339E3 | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial 6.1 Ohm @ 100Hz | MAL212823339E3.pdf | |
| 30D306G025CB2 | 30µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D306G025CB2.pdf | |
| 63ZL1500MEFCGC18X40 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 63ZL1500MEFCGC18X40.pdf | |
| MALIEYN07AA527C02K | 27000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 27 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07AA527C02K.pdf | |
| B43508A9277M87 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 460 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9277M87.pdf |