| Manufacturer Part Number: | RR0816P-3480-B-T5-53A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 348 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RR0816P-3480-B-T5-53A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RR0816P-3480-B-T5-53A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of RoHS Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RR | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 348 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RR0816P-3480-B-T5-53A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RR0816P-3480-B-T5-53A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RR0816P-3480-B-T5-53A is new and unused, you can buy RR0816P-3480-B-T5-53A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RR0816P-3480-B-T5-53A.
| UPT2W151MRD6 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPT2W151MRD6.pdf | |
| UCY2W820MHD | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2W820MHD.pdf | |
| 860021373001 | 0.47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860021373001.pdf | |
| UCJ1E330MCL1GS | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 14 Ohm 2000 Hrs @ 125°C | UCJ1E330MCL1GS.pdf | |
| ECE-T2AA472EA | 4700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 53 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-T2AA472EA.pdf | |
| EET-HD2G681LJ | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EET-HD2G681LJ.pdf | |
| UHW1J271MPD1TD | 270µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1J271MPD1TD.pdf | |
| UUQ1H3R3MCL1GB | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUQ1H3R3MCL1GB.pdf | |
| 50YXG470MEFC16X16 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 50YXG470MEFC16X16.pdf | |
| B43644A5337M007 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 310 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43644A5337M007.pdf | |
| 380LX821M250K452 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX821M250K452.pdf | |
| GCJ216R72A152KA01D | 1500pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GCJ216R72A152KA01D.pdf | |
| CGJ4J2C0G2A332J125AA | 3300pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | CGJ4J2C0G2A332J125AA.pdf | |
| RDER72A474K1P1H03B | 0.47µF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.177" L x 0.124" W (4.50mm x 3.15mm) | RDER72A474K1P1H03B.pdf | |
| C3216C0G2E472K115AA | 4700pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216C0G2E472K115AA.pdf |