| Manufacturer Part Number: | RR0816P-3570-B-T5-54A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 357 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RR0816P-3570-B-T5-54A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RR0816P-3570-B-T5-54A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RR | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 357 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RR0816P-3570-B-T5-54A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RR0816P-3570-B-T5-54A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RR0816P-3570-B-T5-54A is new and unused, you can buy RR0816P-3570-B-T5-54A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RR0816P-3570-B-T5-54A.
| ESMQ161VSN102MP40S | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ161VSN102MP40S.pdf | |
| LGU2P331MELA | 330µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2P331MELA.pdf | |
| 10ZLH3300MEFC12.5X20 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 10ZLH3300MEFC12.5X20.pdf | |
| 6.3YXA100MTA5X11 | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 6.3YXA100MTA5X11.pdf | |
| B43858A2107M | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858A2107M.pdf | |
| EMVE100GDA222MLH0S | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVE100GDA222MLH0S.pdf | |
| B43305A5686M67 | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.99 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A5686M67.pdf | |
| B43821A2277M | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 670 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821A2277M.pdf | |
| ELXM221VSN152MA50S | 1500µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM221VSN152MA50S.pdf | |
| E36D451HPN822MEM9M | 8200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D451HPN822MEM9M.pdf | |
| EEV-TG1K220P | 22µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEV-TG1K220P.pdf | |
| C4532CH1H154J250KA | 0.15µF 50V Ceramic Capacitor CH 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C4532CH1H154J250KA.pdf | |
| CL31B225KCHSNNE | 2.2µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31B225KCHSNNE.pdf | |
| GRM033R61A223ME84D | 0.022µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033R61A223ME84D.pdf | |
| CC0402KRX7R7BB393 | 0.039µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CC0402KRX7R7BB393.pdf |