| Manufacturer Part Number: | RR0816P-3570-D-54A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 357 OHM 0.5% 1/16W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RR0816P-3570-D-54A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RR0816P-3570-D-54A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Intro to Thin Film Chip Resistors | |
| RoHS Information | Cert of RoHS Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | RR Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RR | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 357 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RR0816P-3570-D-54A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RR0816P-3570-D-54A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RR0816P-3570-D-54A is new and unused, you can buy RR0816P-3570-D-54A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RR0816P-3570-D-54A.
| EEE-HD1E101AP | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEE-HD1E101AP.pdf | |
| LGY1K562MELC40 | 5600µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1K562MELC40.pdf | |
| ULR2W3R9MNL1GS | 3.9µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | ULR2W3R9MNL1GS.pdf | |
| 157TTA050M | 150µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.3263 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 157TTA050M.pdf | |
| 860080274011 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860080274011.pdf | |
| UVZ2E010MED1TA | 1µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2E010MED1TA.pdf | |
| 25ML100MEFCT78X7 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 25ML100MEFCT78X7.pdf | |
| UEP1H220MPD | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1H220MPD.pdf | |
| MALREKA00JG315SG0K | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.33 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00JG315SG0K.pdf | |
| MALIEYH07LV415J02K | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 224 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07LV415J02K.pdf | |
| ESMH201VNN331MP30S | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 502 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH201VNN331MP30S.pdf | |
| ELXM201VSN471MQ30S | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM201VSN471MQ30S.pdf | |
| EEV-HA1HR33R | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEV-HA1HR33R.pdf | |
| AFK476M35D16B-F | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 360 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK476M35D16B-F.pdf | |
| B43044A9226M | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43044A9226M.pdf |