| Manufacturer Part Number: | RR0816P-4220-B-T5-61A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 422 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RR0816P-4220-B-T5-61A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RR0816P-4220-B-T5-61A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of RoHS Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RR | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 422 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RR0816P-4220-B-T5-61A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RR0816P-4220-B-T5-61A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RR0816P-4220-B-T5-61A is new and unused, you can buy RR0816P-4220-B-T5-61A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RR0816P-4220-B-T5-61A.
| EKYB160ELL121ME11D | 120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKYB160ELL121ME11D.pdf | |
| LGY1C223MELC30 | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1C223MELC30.pdf | |
| 6.3YXF330MEFCTA6.3X11 | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 6.3YXF330MEFCTA6.3X11.pdf | |
| MALREKA05KS410L00K | 1000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 110 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05KS410L00K.pdf | |
| B43504C9227M67 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504C9227M67.pdf | |
| B43505C9227M7 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505C9227M7.pdf | |
| E36L451CHS562QEE3N | 5600µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10000 Hrs @ 85°C | E36L451CHS562QEE3N.pdf | |
| 36DY472F350DE2A | 4700µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 31 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 36DY472F350DE2A.pdf | |
| 36DX312F450DJ2B | 3100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX312F450DJ2B.pdf | |
| ECO-S2DP102EA | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2DP102EA.pdf | |
| AHA226M2A24B-F | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 13.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA226M2A24B-F.pdf | |
| AVGA107M50G24T-F | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.32 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AVGA107M50G24T-F.pdf | |
| CGA2B2X8R2A102K050BA | 1000pF 100V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B2X8R2A102K050BA.pdf | |
| C4532JB2E224M230KA | 0.22µF 250V Ceramic Capacitor JB 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C4532JB2E224M230KA.pdf | |
| GRM0225C1E7R2DDAEL | 7.2pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E7R2DDAEL.pdf |