| Manufacturer Part Number: | RR0816P-4220-D-61A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 422 OHM 0.5% 1/16W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RR0816P-4220-D-61A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RR0816P-4220-D-61A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Intro to Thin Film Chip Resistors | |
| RoHS Information | Cert of RoHS Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | RR Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RR | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 422 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RR0816P-4220-D-61A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RR0816P-4220-D-61A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RR0816P-4220-D-61A is new and unused, you can buy RR0816P-4220-D-61A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RR0816P-4220-D-61A.
| UPW1A470MDD | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1A470MDD.pdf | |
| ELXZ350ELL102MK25S | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXZ350ELL102MK25S.pdf | |
| LGG2W391MELC35 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2W391MELC35.pdf | |
| 35SLV22M6.3X6.1 | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 35SLV22M6.3X6.1.pdf | |
| UCZ1K271MNQ1MS | 270µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 190 mOhm @ 100kHz 3500 Hrs @ 125°C | UCZ1K271MNQ1MS.pdf | |
| EEE-TG1K220P | 22µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1K220P.pdf | |
| 380LX393M025A452 | 39000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 20 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX393M025A452.pdf | |
| UFW1C221MED | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1C221MED.pdf | |
| B41858D7108M9 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 38 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858D7108M9.pdf | |
| MALSECV00AH422BARK | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 170 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALSECV00AH422BARK.pdf | |
| MALREKA05JS247P00K | 47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5.65 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05JS247P00K.pdf | |
| E81D101VST273MCA5T | CAP ALUM 27000UF 100V RADIAL | E81D101VST273MCA5T.pdf | |
| ECO-S1VP472CA | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 78 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S1VP472CA.pdf | |
| UUD1C150MCR1GS | 15µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUD1C150MCR1GS.pdf | |
| C1206C106K4PACTU | 10µF 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C106K4PACTU.pdf |