| Manufacturer Part Number: | RR0816P-4320-B-T5-62A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 432 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RR0816P-4320-B-T5-62A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RR0816P-4320-B-T5-62A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of RoHS Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RR | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 432 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RR0816P-4320-B-T5-62A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RR0816P-4320-B-T5-62A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RR0816P-4320-B-T5-62A is new and unused, you can buy RR0816P-4320-B-T5-62A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RR0816P-4320-B-T5-62A.
| UVR1E330MDD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1E330MDD.pdf | |
| EKZE100ELL102MJ16S | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EKZE100ELL102MJ16S.pdf | |
| UCY2H100MHD | 10µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCY2H100MHD.pdf | |
| EGPD800ELL162MM40H | 1600µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 21 mOhm | EGPD800ELL162MM40H.pdf | |
| 6.3AX82M5X7 | 82µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 6.3AX82M5X7.pdf | |
| UKW1J332MRD | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1J332MRD.pdf | |
| 420MXK270MEFCSN22X40 | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXK270MEFCSN22X40.pdf | |
| 50JEV10M6.3X5.5 | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 50JEV10M6.3X5.5.pdf | |
| B41851A8337M | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 600 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41851A8337M.pdf | |
| ELXZ250ETD681MJ20S | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXZ250ETD681MJ20S.pdf | |
| UUE1V470MNS1GS | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C | UUE1V470MNS1GS.pdf | |
| B43508B2567M62 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B2567M62.pdf | |
| B43231C4337M | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231C4337M.pdf | |
| B43540C2827M7 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C2827M7.pdf | |
| B43504A337M87 | 330µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 410 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A337M87.pdf |