| Manufacturer Part Number: | RR0816P-4530-B-T5-64A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 453 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RR0816P-4530-B-T5-64A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RR0816P-4530-B-T5-64A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of RoHS Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RR | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 453 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RR0816P-4530-B-T5-64A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RR0816P-4530-B-T5-64A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RR0816P-4530-B-T5-64A is new and unused, you can buy RR0816P-4530-B-T5-64A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RR0816P-4530-B-T5-64A.
| 450CXW120MEFC18X31.5 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 450CXW120MEFC18X31.5.pdf | |
| EEU-FC1C390 | 39µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1C390.pdf | |
| UVK1H2R2MDD1TD | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1H2R2MDD1TD.pdf | |
| 334CKR050M | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 502.38 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 334CKR050M.pdf | |
| UHE1C681MPD1TA | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE1C681MPD1TA.pdf | |
| EMZK350ADA220MF61G | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMZK350ADA220MF61G.pdf | |
| UPM2D100MPD | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2D100MPD.pdf | |
| 100ZLH220MEFCG412.5X25 | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100ZLH220MEFCG412.5X25.pdf | |
| MAL215236109E3 | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL215236109E3.pdf | |
| SLPX562M063E5P3 | 5600µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 71 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX562M063E5P3.pdf | |
| B43504C5107M2 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.35 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504C5107M2.pdf | |
| B43508C9277M80 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 460 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C9277M80.pdf | |
| B43601A5477M82 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5477M82.pdf | |
| MLP601M200EA1A | 600µF 200V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 261 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP601M200EA1A.pdf | |
| MLP272M100EB1A | 2700µF 100V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 47 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP272M100EB1A.pdf |