| Manufacturer Part Number: | RR0816P-5230-B-T5-70A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 523 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RR0816P-5230-B-T5-70A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RR0816P-5230-B-T5-70A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of RoHS Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RR | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 523 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RR0816P-5230-B-T5-70A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RR0816P-5230-B-T5-70A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RR0816P-5230-B-T5-70A is new and unused, you can buy RR0816P-5230-B-T5-70A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RR0816P-5230-B-T5-70A.
| EMVE500ADA4R7ME55G | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVE500ADA4R7ME55G.pdf | |
| UKW1C332MHD1TO | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1C332MHD1TO.pdf | |
| UHW1C152MPD | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1C152MPD.pdf | |
| UPJ1E181MPD | 180µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPJ1E181MPD.pdf | |
| MALREKE00JG447C00K | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 76 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00JG447C00K.pdf | |
| EKMS501VSN820MP35S | 82µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS501VSN820MP35S.pdf | |
| B43640C5187M000 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 550 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | B43640C5187M000.pdf | |
| B43305E2827M82 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 150 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305E2827M82.pdf | |
| E92F421VSN221MR40T | 220µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 331 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F421VSN221MR40T.pdf | |
| 381LX332M200A082 | 3300µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX332M200A082.pdf | |
| MAL219847221E3 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 434 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL219847221E3.pdf | |
| EET-HC2D102BA | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2D102BA.pdf | |
| LXY63VB471M16X25LL | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | LXY63VB471M16X25LL.pdf | |
| EEU-EB1A221B | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1A221B.pdf | |
| GRM188R60J475ME84J | 4.7µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188R60J475ME84J.pdf |