| Manufacturer Part Number: | RR0816P-6340-D-78A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 634 OHM 0.5% 1/16W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RR0816P-6340-D-78A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RR0816P-6340-D-78A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Intro to Thin Film Chip Resistors | |
| RoHS Information | Cert of RoHS Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | RR Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RR | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 634 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RR0816P-6340-D-78A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RR0816P-6340-D-78A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RR0816P-6340-D-78A is new and unused, you can buy RR0816P-6340-D-78A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RR0816P-6340-D-78A.
| B43504A9477M | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9477M.pdf | |
| LQS2G121MELZ30 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LQS2G121MELZ30.pdf | |
| ECA-1AM153 | 15000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1AM153.pdf | |
| LGY1E153MELB35 | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1E153MELB35.pdf | |
| UCX1V681MNS1ZD | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 70 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1V681MNS1ZD.pdf | |
| MAL215949331E3 | 330µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 290 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | MAL215949331E3.pdf | |
| 861011487025 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 861011487025.pdf | |
| UBT2C680MHD1TO | 68µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT2C680MHD1TO.pdf | |
| MAL213234221E3 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.3 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL213234221E3.pdf | |
| EMVY101GTR101MKE0S | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | EMVY101GTR101MKE0S.pdf | |
| TE1213-E3 | 200µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1213-E3.pdf | |
| B43504E107M7 | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.35 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E107M7.pdf | |
| MAL205655682E3 | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 57 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205655682E3.pdf | |
| EKMH401VSN331MR45S | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 753 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VSN331MR45S.pdf | |
| ESMH800VND822MA45T | 8200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 30 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH800VND822MA45T.pdf |