| Manufacturer Part Number: | RR0816P-8250-B-T5-89A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 825 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RR0816P-8250-B-T5-89A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RR0816P-8250-B-T5-89A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of RoHS Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RR | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 825 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RR0816P-8250-B-T5-89A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RR0816P-8250-B-T5-89A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RR0816P-8250-B-T5-89A is new and unused, you can buy RR0816P-8250-B-T5-89A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RR0816P-8250-B-T5-89A.
| UPW1V560MED | 56µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1V560MED.pdf | |
| UVZ2AR22MDD | 0.22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2AR22MDD.pdf | |
| EET-UQ2C122BA | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2C122BA.pdf | |
| 16YXG220MEFCT16.3X11 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 16YXG220MEFCT16.3X11.pdf | |
| 515D108M010CD8PE3 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D108M010CD8PE3.pdf | |
| 687SMH016M | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 488 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 687SMH016M.pdf | |
| MAL213239478E3 | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 20 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL213239478E3.pdf | |
| UUG2G220MNQ1ZD | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG2G220MNQ1ZD.pdf | |
| SLP472M050A4P3 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 99 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP472M050A4P3.pdf | |
| EKMH401VNN331MR45W | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 753 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VNN331MR45W.pdf | |
| MAL205871102E3 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 138 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205871102E3.pdf | |
| B41505A7189M | 18000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 17 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A7189M.pdf | |
| B43640A5827M007 | 820µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | B43640A5827M007.pdf | |
| E36D400HPN333TC92N | 33000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D400HPN333TC92N.pdf | |
| LXY25VB332M16X35LL | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | LXY25VB332M16X35LL.pdf |