| Manufacturer Part Number: | RR0816P-8450-B-T5-90A |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 845 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RR0816P-8450-B-T5-90A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RR0816P-8450-B-T5-90A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Susumu | |
| Series | RR | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 845 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RR0816P-8450-B-T5-90A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RR0816P-8450-B-T5-90A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Susumu all series components. The condition of RR0816P-8450-B-T5-90A is new and unused, you can buy RR0816P-8450-B-T5-90A Susumu with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RR0816P-8450-B-T5-90A.
| ECA-1AM102B | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1AM102B.pdf | |
| B43305B2228M | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 60 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B2228M.pdf | |
| LGY1J152MELA25 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1J152MELA25.pdf | |
| UMV1C220MFD | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV1C220MFD.pdf | |
| MAL209776479E6 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209776479E6.pdf | |
| UUG0J222MNQ1MS | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG0J222MNQ1MS.pdf | |
| ELXY630ELL821ML35S | 820µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXY630ELL821ML35S.pdf | |
| ELXZ500EMC152ML35S | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXZ500EMC152ML35S.pdf | |
| 678D108M040ER4D | 1000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can 80 mOhm @ 20Hz 4000 Hrs @ 105°C | 678D108M040ER4D.pdf | |
| B43508C2108M62 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C2108M62.pdf | |
| PSU24365A | 243µF 165V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU24365A.pdf | |
| UPW0J821MPH6 | 820µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW0J821MPH6.pdf | |
| LXY16VB222M12X30LL | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | LXY16VB222M12X30LL.pdf | |
| C0402C105K9PACTU | 1µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C105K9PACTU.pdf | |
| CGB2A1X5R1E105M033BC | 1µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGB2A1X5R1E105M033BC.pdf |