| Manufacturer Part Number: | Y11721K69000T9W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.69K OHM 1/10W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y11721K69000T9W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y11721K69000T9W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSM | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.69k | |
| Tolerance | ±0.01% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y11721K69000T9W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y11721K69000T9W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y11721K69000T9W is new and unused, you can buy Y11721K69000T9W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y11721K69000T9W.
| EEE-0JA331P | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-0JA331P.pdf | |
| 338CKH025M | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 100.5 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 338CKH025M.pdf | |
| UKL2A0R1MDD1TA | 0.1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A0R1MDD1TA.pdf | |
| MALREKE00AA147HM0K | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 28.22 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00AA147HM0K.pdf | |
| 16TWL22KEFC8X11.5 | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 16TWL22KEFC8X11.5.pdf | |
| UHV1A332MHD | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1A332MHD.pdf | |
| EKMG630EC3102ML25S | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG630EC3102ML25S.pdf | |
| 678D476M063CD4D | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1 Ohm @ 20Hz 3000 Hrs @ 105°C | 678D476M063CD4D.pdf | |
| B43501E107M2 | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.33 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E107M2.pdf | |
| B43540E2827M67 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540E2827M67.pdf | |
| MAL215827562E3 | 5600µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 63 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215827562E3.pdf | |
| B43511A108M87 | 1000µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 160 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511A108M87.pdf | |
| E37X501CPN822MFK0M | 8200µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14 mOhm 1500 Hrs @ 85°C | E37X501CPN822MFK0M.pdf | |
| RCE5C1H271J0DBH03A | 270pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) | RCE5C1H271J0DBH03A.pdf | |
| C3225X7R2J473K200AM | 0.047µF 630V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225X7R2J473K200AM.pdf |