| Manufacturer Part Number: | Y11722K00000T9W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2K OHM 0.01% 1/10W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y11722K00000T9W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y11722K00000T9W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSM | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2k | |
| Tolerance | ±0.01% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y11722K00000T9W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y11722K00000T9W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y11722K00000T9W is new and unused, you can buy Y11722K00000T9W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y11722K00000T9W.
| LAR2G101MELZ25 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAR2G101MELZ25.pdf | |
| LAQ2D681MELB30 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAQ2D681MELB30.pdf | |
| MAL205256101E3 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 1.275 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL205256101E3.pdf | |
| AFK157M2AP44T-F | 150µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 170 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | AFK157M2AP44T-F.pdf | |
| ALS30A152KF400 | 1500µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 92 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | ALS30A152KF400.pdf | |
| UUX1H220MCL1GS | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUX1H220MCL1GS.pdf | |
| ECA-2GM470 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2GM470.pdf | |
| 476SML025M | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5.644 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 476SML025M.pdf | |
| EKY-630ELL150ME11D | 15µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKY-630ELL150ME11D.pdf | |
| UTS1HR33MDD1TE | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTS1HR33MDD1TE.pdf | |
| AHA226M2AF24B-F | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 13.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA226M2AF24B-F.pdf | |
| UKW2A221MHD | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW2A221MHD.pdf | |
| 380LQ821M160J042 | SNAPMOUNTS | 380LQ821M160J042.pdf | |
| B43305A9227M87 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 620 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9227M87.pdf | |
| E81D501VNN521MA65T | CAP ALUM 520UF 500V RADIAL | E81D501VNN521MA65T.pdf |